Kapat

Diğer Sigorta Ürünlerimiz

Şirketlerin birleşmesi sahip olduğum poliçeyi etkileyecek mi?

Şirketlerin birleşme süreci sigorta poliçelerinizi kesinlikle etkilemeyecek. Sigorta poliçeniz sigorta sürenizin sonuna kadar risklerinizi teminat altına almaya devam edecek.

Güneş-Ziraat-Halk Sigorta’nın en az ikisinde poliçem /sözleşmem var. Bu birleşme süreci benim ürünlerimi etkileyecek mi?

Poliçenizde herhangi bir değişiklik olmayacak. İhtiyaç duyduğunuz anda hizmet almak için bize ulaşabilirsiniz. Sizi etkileyen bir durum olması halinde kayıtlı telefon numarası ve email adresinizden size mutlaka bilgi verilecektir.

Size telefonla hangi numaradan ulaşabilirim?

Her türlü sorunuz ve destek talebiniz için bize 0850 202 2020 numaralı iletişim merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Online işlemler nasıl olacak?

Web sitemizde yer alan “online işlemler” bölümünden kişisel bilgilerinizi girerek işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Hasar anında size nasıl ulaşabilirim?

Biz bugünler için varız ve hasar sürecinde de sonuna kadar yanınızda olacağız. Hasar anında 0850 202 2020 numaralı iletişim merkezimiz ve sosyal medya hesaplarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sigorta ve Emeklilik sektöründe neler değişecek?

Şirketler tek çatı altında birleştikten sonra mevcut 6 şirketin finansal gücü ve sigortalı sayısıyla, hem sigorta hem de emeklilik şirketinde sektör lideri konumunda olacağız. Size en iyi hizmeti vermek için çalışmalarımıza çalışmaya devam edeceğiz.

Konuyla ilgili gelişmelerden nasıl haberdar olabilirim?

Konu hakkında Türkiye Varlık Fonu tarafından yapılacak açıklamaları takip edebilirsiniz. Sigortalılarımızı ve ürünlerini ilgilendiren değişiklikler oldukça, biz de konuyla ilgili iletişim kanallarımızdan, kayıtlı telefon ve mail bilgileriniz üzerinden size özel bilgileri paylaşmaya devam edeceğiz.

Zeyilname nedir?

Sigorta sözleşmesi süresince poliçe üzerinde yapılacak tüm değişikliklerin yapıldığı ek belgeye zeyilname denir ve zeyilname sigorta poliçesinin ayrılmaz ekidir. Zeyilname poliçe ile bir hüküm ifade eder.

Tecdit nedir?

Sigorta poliçeleri 1 yıl süre için hazırlanır. Yıl sonunda yapılan poliçenin yenilenmesine tecdit denir. Tecdit müşterinin isteği doğrultusunda tanzim edilir.

Kusurun tamamen karşı tarafta olduğu bir kazada, kasko poliçeme başvurursam hasarsızlık indirim hakkımı kaybeder miyim?

Kusurun 8/8 karşı tarafta olduğu kazalarda, belgelemek ve Kasko teminatına başvurmak halinde, hasarsızlık indirim hakkınız bozulmaz.

Evimin önünde park halinde duran aracıma birisi vurup kaçmış, ne yapmam lazım?

En yakın polis ya da jandarma karakoluna müracaatla zabıt tutturmanız gerekmektedir.

Kasko nedir?

Kasko sigortası aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alan isteğe bağlı bir sigorta türüdür.

DASK teminatı nedir?

DASK teminatı sadece binalarda; depremin, deprem sonucu meydana gelen yangının, infilakın, yer kaymasının doğrudan oluşturduğu zararları teminat altına alan sigortadır.

Dask poliçemi yapmadan konut poliçemden deprem teminatı alabilir miyim?

Öncelikle DASK tarafından konutu deprem teminatına karşı sigorta ettirmeniz gerekir. Ayrıca eşyalarınıza ve DASK bedelinin üzerinde kalan konut bedeline deprem teminatını özel sigortadan yaptırabilirsiniz.

Neden Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmalıyım?

Schengen ve Dünya ülkelerine gidiş için vize işlemlerinde gerekli olan bu sigorta ile, yurtdışına yaptığınız seyahatlerde karşılaşabileceğiniz acil durumlarda sizi güvence altına alıyoruz. Seyahat sağlık sigortası yurtdışına çıkışlarda en önemli gereklerden biridir. Yurtdışında bulunurken hastalık veya kaza halinde acil tıbbi yardım hizmetlerinin yanı sıra tedavi giderlerinin karşılanmasını da sağlamaktadır. Ayrıca Schengen ülkelerine vize için gerekli bir sigortadır.

Seyahat Sağlık Sigortası ne zaman yapılmalı?

Seyahat sağlık sigortası mutlaka seyahat başlamadan önce yapılmalıdır. Seyahat başladıktan sonra poliçe düzenlenemez, düzenlenmiş poliçede plan değişikliği yapılamaz veya süre uzatımı istenemez.

Sigorta poliçesi ile ilgili bütün işlemlerin seyahat başlamadan önce tamamlanmış olması gerekir.

Kimler Seyahat Sağlık Sigorta yaptırabilir?

Seyahat sağlık sigortasını herkes yaptırabilir.

Trafik Sigortası nedir?

Motorlu aracın işletilmesi sırasında, üçüncü şahısların ölümü, yaralanması ve maddi zararlara sebebiyet verilmesi halinde, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'na göre işletene düşen hukuki sorumluluğu teminat altına alan zorunlu bir sigortadır.

Kimler Trafik Sigortası yaptırabilir?

Türkiye’ de araç sahiplerinin yaptırmak zorunda olduğu bir sigorta türüdür.